استایل کلاسیک یکی از سبک های محبوب لباس پوشیدن و استایل است. از این سبک لباس پوشیدن در سراسر جهان از جمله ایران، بسیار استفاده می شود.  اگر دوست دارید درباره استایل کلاسیک بیشتر بدانید و با ویژگی های ان اشنا شوید؛ با ما همراه باشید.

ویژگی های اصلی استایل کلاسیک

استایل کلاسیک مردانه
 • مهم ترین اصل در استایل کلاسیک ماندگاری  ان است! آیتم های کلاسیک محدود به زمان نیستند. همیشه مد روز و زیبا به نظر می رسند. برای مثال یک شومیز زنانه سفید همیشه شیک و کاربردی است و هرگز از چرخه فشن خارج نمی شود.
 • دلیل این ماندگاری کیفیت بالای محصولات است. پس کیفیت دومین اصل در این سبک محسوب می شود.
 • لباس های کلاسیک با وجود ساده بودن، بسیار گران قیمت اند. افرادی که از این استایل پیروی می کنند؛ از خرید لباس های گران قیمت ابایی ندارند چرا که می دانند لباس هایشان با دوام و با کیفیت است و قرار نیست از مد بیفتند!
 • از دیگر ویژگی های این استایل سادگی و راحتی است. افرادی که پیرو این سبک هستند زیبایی را در سادگی می بینند و راحتی لباس برایشان اهمیت دارد.
 • در این سبک، لباس ها بسیار خوش دوخت و تمیز هستند و اراستگی نیز به اندازه سایر اصول اهمیت دارد.
 • در لباس های کلاسیک معمولا از پارچه های مرغوب و سطح بالا مانند ابریشم استفاده می شود و پارچه های کشی و چسبان کاربردی ندارند.
 • مدل لباس ها معمولا رسمی و پوشیده است. برای مثال دامن های قد مینی (تا نیمه ران) در این استایل دیده نمی شوند. برش ها نیز معمولا در نهایت سادگی طراحی می شوند و تاکید بر دوخت تمیز و اراستگی ان هاست.
 • هم چنین اندازه و فیت بودن لباس ها در این استایل بسیار مهم است؛ و در صورت امکان بهتر است لباس ها شخصی دوزی شوند.  بنابراین برای داشتن استایل کلاسیک، استفاده از لباس های سفارشی به جای خرید لباس های اماده، پیشنهاد می شود .
 •  در سبک کلاسیک اکسسوری ها نیز از طرح های ساده و متریال باکیفیت برخوردار هستند و در استفاده از ان ها باید از زیاده روی پرهیز شود.

استایل کسانی مانند آدری هپبورن، کیت میدلتون و ژاکلین کندی، از نمونه‌ های برجسته ی استایل کلاسیک است.

استایل کلاسیک زنانه

پالت رنگی استایل کلاسیک

پالت رنگی استایل کلاسیک

در این استایل بیش تر از رنگ های خنثی، نود و بیسیک (پایه) استفاده می شود این رنگ ها شامل: مشکی، سرمه‌ای، یشمی، زرشکی، سفید، خاکستری، قهوه‌ای، کرم، بژ و… می شوند.

تیپ و استایل کلاسیک مناسب چه شخصیتی است؟

استایل کلاسیک خانم ها

استایل کلاسیک در واقع مناسب افرادی است که علاقمند به ثبات هستند و کیفیت برای ان ها الویت اول است. اگر عاشق سادگی و وقار هستید؛ این استایل می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. هم چنین اگر رعایت نظم، پاکیزگی و اراستگی برای شما اهمیت دارد یا رنگ های مورد علاقه تان در دسته رنگ های خنثی قرار می گیرند؛ با استایل کلاسیک خواهید درخشید!

به طور کلی داشتن استایل کلاسیک به شما این امکان را می دهد که همیشه مد روز به نظر برسید و هرگز از لباس های خود خسته نشوید.

چند ایتم کلاسیک پرکاربرد برای بانوان

آیتم های استایل کلاسیک
 1. شومیز سفید یا مشکی
 2. کت با یقه انگلیسی یا یقه بلیزر
 3. کفش های لوفر
 4. شلوار های پارچه ای زنانه
 5. ترنچ کت
 6. کفش های پاشنه دار ساده و جلو بسته
 7. کت و دامن های کلاسیک

نویسنده: تانیا هاتفی سعید